Sprawozdanie rok szkolny 2022/23

W roku szkolnym 2022/2023 zostały zrealizowane następujące zadania:
  1. We wszystkich grupach organizowany był kwadrans na bajkę podczas której czytana była dzieciom literatura dziecięca, w tym bajki terapeutyczne.
  2. We wszystkich grupach tworzone były wystawy czytelnicze związane z tematyką tygodniową.
  3. Systematycznie wykorzystywana była literatura dziecięca w trakcie zajęć kierowanych, przedszkolaki uczyły się wierszy i rymowanek.
  4. Wszystkie grupy uczestniczyły w wyjściu do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Przedszkolu, gdzie zapoznały się z praca bibliotekarza, poznały zasady korzystania z księgozbioru oraz wypożyczyły książki.
  5. Dzięki współpracy z MGBP w Annopolu odbyło się spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci p. Agnieszką Frączek.
  6. Odbyła się prelekcja dla rodziców pt. „Wpływ głośnego  czytania na rozwój małego dziecka” wygłoszona przez p. A. Matwiej dyrektor MGBP w Annopolu
  7. Dzieci z gr. V i VI uczestniczyły w akcji czytelniczej „Poczytajmy razem”, która zakończyła się konkursem plastycznym. Nagrody książkowe zakupione zostały w ramach realizacji działań promujących czytelnictwo.
  8. Przedszkolaki z wszystkich grupa realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
  9. W grupie I realizowany był projekt „Z Kicią Kocią maluch zmieniają się w zuchy”, a w grupie II „Z Fenkiem w świecie wartości i emocji” w oparciu o serię książek „Przygody Fenka” oraz „Magiczna moc bajek”.
  10.  W przedszkolu zorganizowany został „XVII Gminny Konkurs Recytatorski” pod nazwą „Wierszyki łamiące języki”. Nagrodami były książki.
  11. Na stronie internetowej przedszkola zamieszczono artykuł dla rodziców „Książką połączeni – czyli o roli czytania w życiu dziecka”.
  12. Podczas wizyty w Szkole Publicznej w Annopolu, dzieci z gr. V i VI odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie pracownik biblioteki przeczytał dzieciom bajkę,
  13.  Przedszkolaki z grupy V i VI  uczestniczyły w spektaklu teatralnym „Calineczka” przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji.
  14. Dla wszystkich grup wiekowych odbyło się spotkanie z przedstawicielami „Klubu Przyjaciół Biblioteki” Szkoły podstawowej w Annopolu, podczas którego Emilka Babiracka i Klara Paćkowska wraz z P. A. Matyszczak przeczytały dzieciom bardzo ciekawą i pięknie ilustrowaną książkę Adama Bahdaja pt. ,,Pilot i ja".
  15. Z okazji Dnia dziecka przedstawiciele Klubu Senior + z Annopola przygotowali dla przedszkolaków inscenizację wiersza „Na straganie”
  16. W ramach „Czytamy książeczki z przedszkolnej półeczki” zaproszeni goście czytali dzieciom. W Grupie I pielęgniarka, w gr. II mama Mai D., Franka K., Mateusza i Michała S., Antosia M., w gr. VI mama Oskara R..
  17. Realizując „Spacerki literackie” będące jednym z modułów projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przedszkolaki słuchały wierszy i opowiadań w różnych ciekawych i nietypowych miejscach.
  18. Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przedszkolaki z gr. II, III i VI wybrały się do MGBP w Annopolu, aby złożyć życzenia i wręczyć słodki upominek wszystkim pracownikom.