Przedszkole w Annopolu

Środa, 08 maja 2024

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

1. Organizację przedszkola określa Statut Przedszkola
  2. Działalność przedszkola jest finansowana przez:
  • Gminę Annopol,
  • Rodziców w formie opłat za wyżywienie i świadczenia przekraczające podstawę programową

3. W przedszkolu mogą funkcjonować oddziały, których czas pracy wynosi:

• 5 godzin
  • powyżej 5 godzin
4. Dzienny czas pracy przedszkola wynosi 9 godzin
5. Przedszkole jest czynne w godzinach od 6.30 do 16.00
6. Rok szkolny w przedszkolu rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy - z dniem 31 sierpnia następnego roku.
7. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień.
8. Liczba miejsc w przedszkolu wynosi 150.
9.  Liczba dzieci w oddziale przedszkolnym nie może przekraczać 25.
10.W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów:
  • Oddział I_dzieci 3 letnie
  • Oddział II_dzieci 4 letnie
  • Oddział III_dzieci 4 letnie
  • Oddział IV_dzieci 5 letnie
  • Oddział V_dzieci 5 – 6 letnie
  • Oddział VI_ dzieci 6 letnie
11. Szczegółową organizację wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacyjny przedszkola, który jest  zatwierdzany przez organ prowadzący, po uprzednim zaopiniowaniu przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny.
12. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy i  przerwy wakacyjnej (lipiec, sierpień) zatwierdzonej przez organ prowadzący w projekcie organizacyjnym na dany rok szkolny na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców.
13. Czas pracy przedszkola:
  • przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.00;
  • informacje o terminach przerw w pracy przedszkola, ramowych rozkładach dnia i czasie przeznaczonym na realizację podstawy programowej umieszcza się na tablicach ogłoszeń i na  stronie internetowej przedszkola
  • czas pracy przedszkola może być skrócony lub wydłużony w zależności od potrzeb środowiskowych i za zgodą organu prowadzącego;
  • przerwa wakacyjna dla nauczycieli przedszkola trwa 35 dni roboczych, dla pracowników obsługi zgodnie z Kodeksem Pracy.
14. W okresie zmniejszonej frekwencji (w czasie przerw świątecznych, ferii szkolnych, okresów przedświątecznych, wysokiej zachorowalności oraz dodatkowych dni wolnych od pracy) dopuszcza się ograniczenie liczby oddziałów z zachowaniem liczebności 25 dzieci. Nauczyciele w tym czasie pozostają do dyspozycji dyrektora przedszkola w zakresie obowiązkowego pensum godzin bez prawa do wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe.

Brak załączników

Wytworzono:2021-01-21 11:13przez: Administrator