Czterolatki w sklepie zoologicznym

Dnia 09.04.2024r. w ramach omawianej tematyki tygodniowej „O czym marzą zwierzęta” przedszkolaki z grupy pięciolatków wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu zoologicznego. Celem wyjścia było rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt oraz ich bezpośrednia obserwacja. Pani pracująca w sklepie wprowadziła nas w świat zwierząt, przybliżyła ich zwyczaje, tryb życia i odżywiania. Dzieci oglądały chomiki, świnki morskie, króliki, kolorowe rybki, papugi i szynszyle. Największe wrażenie na dzieciach wywarł widok węża i pająka. Przedszkolaki oglądały różne akcesoria dla zwierząt. Każde dziecko wie, że opieka nad zwierzętami to odpowiedzialna praca. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, była to dla nas niesamowita przygoda.