Wizyta w bibliotece

W dniu 22.03.2024r. przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Annopolu. Celem wycieczki było obejrzenie wystawy prac Seniorów z Gminy Annopol oraz wystawy rzeźb w drewnie mieszkańca naszej gminy Pana Stefana Stachuli. Wystawa podobała się dzieciom. Dyrektor biblioteki Pani  Agnieszka Matwiej pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.
Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować
Dzieci z grupy III w ramach realizacji zadania z projektu
„Z Fenkiem w świecie wartości i emocji”, na wycieczkę do biblioteki zabrały maskotkę – liska Fenka i wypożyczyły kilka książeczek do poczytania w przedszkolu. Dzieci obiecały wrócić do biblioteki po nowe książeczki. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej  uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w,, domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.