Zielony dzień

Na powitanie wiosny 21marca zorganizowany został w naszym przedszkolu ,,Zielony Dzień”. Przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się już wcześniej – zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na zielono. Od samego rana panowała radosna atmosfera. Wszystkie działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego. Przedszkolaki szukały zielonego koloru wśród zabawek, klocków, kredek  i układanek – powstały zielone budowle i zielone rysunki. Grupa starszaków układała bajkę o Zielonym Kapturku nadając jej ekologiczny charakter. Dzieci bawiły się przy piosenkach o tematyce wiosennej. We wszystkich grupach przedszkolaki zakładały wiosenne hodowle w kącikach przyrody. Dzień był pełen wrażeń, wszyscy świetnie się bawili  i w dobrych humorach wracali do domu.