Czterolatki poznają niezwykły świat dinozaurów

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy III miały okazję dowiedzieć się więcej na temat fascynującego świata dinozaurów. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną dotyczącą dinozaurów. Dzięki niej dowiedziały się m.in.:
 Gdzie i kiedy żyły ogromne gady zwane dinozaurami?
  • Jak odróżnić dinozaury mięsożerne od roślinożernych?
  • Czy i gdzie dziś można zobaczyć dinozaury?
  • Kim jest paleontolog?
  • W jaki sposób być może wyginęły dinozaury?
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć krótki film tematyczny, który ukazywał jeden dzień z życia małego dinozaura – Tyranozaura, a także jak wykluwa się mały dinozaur.
W ramach realizacji projektu #20 minut dla matematyki dzieci nazywały poszczególne dinozaury, segregowały i przeliczały poszczególne zbiory i porównywały ich liczebność.
Prawdziwą atrakcją okazał się eksperyment – wybuchający wulkan, dzięki któremu mogli podziwiać pienistą czerwoną i niebieską lawę, która rosła jak na drożdżach.
Dzieci z samodzielnie wykonały skamielinę, odciskały w niej  muszle i kości dinozaura. Każdy przedszkolak na pamiątkę tego wyjątkowego dnia zabrał do domu własny ślad dinozaura, odciśnięty w „skale”.
Pod koniec tygodnia zorganizowaliśmy wspólnie z dziećmi „Kino z dinozaurami”. Przygotowane zostały bilety do kina, a także kupony na popcorn. Na bilecie napisany był również numer ich krzesełka, które dziecko samodzielnie musiało odnaleźć na naszej sali kinowej.
To był wspaniały czas i świetna zabawa!

opr. Monika Gaweł