Dni otwarte

W dniach 7 – 8 marca 2024r. w naszym Przedszkolu odbyły się DNI OTWARTE dla Rodziców i przyszłych przedszkolaków, które będą uczęszczać do Przedszkola od września 2024r. Spotkania odbywały się w godzinach od 9.00 – 10.30.
Rodzice i dzieci, którzy przybyli do przedszkola, poznali organizację i funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poznać atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu (m.in. zajęcia konstrukcyjne, plastyczne, muzyczno – ruchowe).  Dni otwarte pozwoliły także przedstawić nasze przedszkole jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rodziców.
Celem dni  otwartych było przede wszystkim poznanie organizacji dnia w przedszkolu oraz integracja dzieci podczas wspólnych zabaw i zajęć. Przyszli wychowankowie chętnie włączali się do zorganizowanych zajęć.
Nowo przybyłe maluchy uczestniczyły w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabawach  muzyczno-ruchowych, pracach plastycznych.

Wspólne zabawy dostarczyły dużo pozytywnych emocji. Podczas dni otwartych dzieci miały też możliwość uczestniczenia w zabawach swobodnych w kącikach zainteresowań.
Podczas swobodnych zabaw maluszki miały okazję poznać swoich rówieśników, mogły również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Był to dzień wesoły, kolorowy i pełny wrażeń. Dzień ten pokazał że nasze przedszkole to miejsce, gdzie można wspaniale spędzać czas.
Mamy nadzieję, że Dni Otwarte przyczyniły się do oswojenia z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

opr. S.Wosztyl