W dziecięcym laboratorium

W minionym tygodniu tj. 19-23 lutego w najmłodszej grupie 2,5-3 latków,  odbyły się bardzo ciekawe zajęcia badawcze. Eksperymenty to zawsze wielka naukowa przygoda dla przedszkolaków. Ich wpływ na rozwój i wychowanie dzieci jest bardzo duży, ponieważ każda zabawa tego rodzaju niesie ze sobą ładunek pozytywnych emocji, co wspiera proces uczenia się. Eksperymenty są ważne w zaspokajaniu naturalnej ciekawości przez dzieci w procesie poznawania otaczającego świata. Tego typu zabawy pozwalają na doświadczanie nowych wrażeń, odkrywanie nieznanych dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk, prowadzenie obserwacji oraz wyciąganie trafnych wniosków. Poprzez realizację tematyki ,,W dziecięcym laboratorium" maluszki mogły poeksperymentować. Eksperymenty przybliżyły dzieciom zjawiska zachodzące obok nas w życiu codziennym i były dla nich emocjonującym przeżyciem. Eksperymenty, które zrobiliśmy: tęcza z cukierków, kolorowe wulkany, tornado w butelce, mieszanie farb, wędrujące kulki oleju w wodzie. Nauka przez zabawę bardzo się wszystkim podobała.

opr. Sylwia Wosztyl