Dzień Bezpiecznego Internetu

Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem poruszanych zagadnień była promocja konstruktywnego i bezpiecznego korzystania z sieci.  Przeprowadzone zabawy i zajęcia, pogadanki i dyskusje miały na celu uwrażliwić najmłodszych na czyhające niebezpieczeństwa.

W tym dniu dzieci w łatwy sposób przyswoiły wiedzę na temat zastosowania urządzeń ekranowych i bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas zabawy z kłębkiem wełny zobrazowaliśmy z dziećmi sieć internetową, która łączy komputery na całym świecie. Dzieci poprzez burzę mózgów wymieniały alternatywne sposoby spędzania czasu.

Dzieci dowiedziały się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznały zasady, którymi należy się kierować w wirtualnym świecie i gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Najmłodsze przedszkolaki poznały Necia, dowiedziały się jak chronić się przed Sieciuchami, a także z zainteresowaniem oglądały przygody owiec w filmie pt.” Owce w sieci”. Dzieci wykonywały prace plastyczne, bawiły się przy piosence „Fajnie w Internecie”, gdzie utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z internetu i poznały wpływ niebezpiecznych stron na psychikę i zachowanie oraz objawy uzależnienia od Internetu.

Drodzy Rodzice!

Urządzenia ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element życia dzieci i młodzieży oraz życia rodzinnego. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci oraz na relacje rodzinne. Dlatego ważne, żeby kontrolować korzystanie z ekranów w domu. Pomogą w tym Domowe Zasady Ekranowe.

Wprowadźcie zasady korzystania z telefonów, tabletów i komputerów, dostosowując je do wieku i potrzeb domowników.

Zachęcamy do zapoznania się z pomocnymi informacjami na poniższych stronach:

www.saferinternet.pl

W trosce o dobro dzieci Rodzicu uważaj, ile twoje dziecko spędza czasu i co twoje dziecko robi przy komputerze!!!

opr. Monika G.